جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
مدیر جامعه الزهرا (س) مطرح کرد؛
رفع سرگردانی جوانان در انتخاب مسیر زندگی/کاری از جنس انبیاء انجام شود
مدیر جامعه الزهرا(س) مطرح کرد:امروز یکی از نیازهای مهم جوانان ، رفع سرگردانی در انتخاب مسیر آینده زندگی است و باید نگاهی تخصصی و آگاهانه به نگرش ها، ظرفیت ها و استعدادهای آنان داشت.

به گزارش سایت خبری زنان قم،سید سجادهاشمیان مدیر جامعه الزهرا (س) در نشست مشترک دو روزه جامعه الزهرا (س) و وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد : در این نشست که متخصصان حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش حضور دارند فرصت بسیار مناسبی است تا کاری از جنس وظیفه انبیاء به ثمر برسد.

وی با اهمیت دانستن  امر تعلیم و تربیت و مطرح کردن حدیثی ازپیامبر (ص) «النّاس معادن کمعادن الذّهب و الفضّة، مردم مانند معادن طلا و نقره هستند»افزود: این جمله‌ی شریف به وجود استعدادهای پنهان در انسان اشاره دارد.

 

هاشمیان تصریح کرد: انسان‌ها دارای استعدادهای ارزشمند پنهانی هستند که  به فعلیت رساندن آنها مانند کشف گنجینه‌های ارزشمند، نیاز به تلاش و تخصص کارشناسان و آگاهان این حوزه دارد چنان که کشف استعدادها و هدایت آنها در مسیر کمال، کاری از جنس وظیفه و مسئولیت انبیاء است که در حال حاضر متولیان تعلیم و تربیت کشور عهده دار این مسئولیت هستند.

وی با اشاره به خطبه‌‌اى از نهج‌البلاغه درباره علت بعثت پیامبر و پیامبران بزرگ الهى افزود: پیامبر(ص) آمده تا انسانها را به فطرت انسانى و سرشت انسانیت که همراه با شرف و کرامت است برگردانَد؛ نعمتهاى فراموش ‌شده الهى را به یاد آنها بیاورَد و خِرَدهاى دفن‌شده را برانگیزاند.

مدیر جامعه الزهرا (س) ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی به برکت نقش‌آفرینی تربیتی امام خمینی (ره) بستری فراهم شد تا پیام ارزشمند ائمه معصومین(ع) به جوانان منتقل شود.

هاشمیان افزود : موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان امری مهم در مسیر تأمین نیازهای حقیقی کشور است و امروز یکی از نیازهای مهم جوانان ، رفع سرگردانی در انتخاب مسیر آینده زندگی است و باید نگاهی تخصصی و آگاهانه به نگرش ها، ظرفیت ها و استعدادهای آنان داشت.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه جامعه الزهرا(س) افزود :سالانه تنها ده درصد از متقاضیان جامعه الزهرا (س) پس از گذراندن مراحل سنجش و پذیرش برای ادامه تحصیل به این حوزه راه پیدا می‌کنند.

مدرس حوزه تأکید کرد: تا کنون ۴۵  هزار طلبه ایرانی و هفت هزار طلبه ازحدود ۸۳ کشور دنیا دانش‌آموختگان جامعه الزهرا (س) می باشند.

وی با بیان اینکه جامعه الزهرا(س) با هدف بالندگی و پویایی حوزه علمیه خواهران به دنبال جذب نخبگان فعال از سراسر کشور برای تحصیل در این مؤسسه است ،افزود: هم اکنون حدود ۱۵ هزار طلبه ایرانی و غیر ایرانی در جامعه الزهرا(س) در حال تحصیل هستند.

هاشمیان ایجاد رشته‌های جدید و تخصصی در جامعه الزهرا (س) را لازم دانست و افزود: طراحی رشته‌های جدید تخصصی و نظام آموزشی روزآمد در سطوح مختلف حوزه و دوره‌های کارشناسی تا دکتری یکی از برنامه های جامعه الزهرا(س) می باشد..

مدیر جامعه الزهرا (س) در خاتمه، تعمیق همکاری بین حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش را از عوامل موثر درترویج دین داری، ایفای نقش و مسئولیت هر دو نهاد حوزه و وزارت آموزش و پرورش دانست.

 

 

 

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها