چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
شاعر و استاد شعر آیینی؛
بانوان شاعر در شعر سرایی عاطفی تر و تأثیرگذارتر هستند
شاعر و استاد شعر آیینی با اشاره به شخصیت زنان و نوع عواطف و افکارشان، گفت: بانوان شاعر در سُرایش شعری عاطفی تر و تاثیرگذار تر هستند.

 

 

 

 

سیدمهدی حسینی ، شاعر و استاد شعر آئینی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری زنان قم،با اشاره به ضعف های شعر، اظهار داشت: ضعف ها در شعرعمومیت دارد،نمی توان گفت که این ضعف ها برای شاعران بانو و این ضعف ها برای شاعران آقا می باشد.

وی ادامه داد: جامعه و زبان شعر امروز ما ضعف های عمده ای دارد که می توان به برخی ضعف های تکنیکی و فنی اشاره کرد.

این شاعر و استاد آئینی با اشاره به اینکه در بحث شعر جنسیت اصلاً مطرح نیست، گفت:  یعنی فردی که دانش آموخته ادبیات باشد و زبان ادبیات را بشناسد و از طرفی هم مفهوم و تفاوتی شعر را بداند و شعر را فقط بیان عاطفی نداند،شاعر است حالا می‌تواند زن یا مرد باشد.

وی افزود: به دلیل  شخصیت زنان و نوع عواطف و افکارشان ، ممکن است نشانه ای از زنانگی در شعر بانوان باشد که در شعر مردان نباشد اما نمی شود این مسئله را به‌عنوان ضعف یا قدرت نام برد بلکه یک شگرد است.

حسینی با اشاره به اینکه بانوان به دلیل عواطف می توانند در شعر قوی تر عمل کنند به شرطی که مفهوم شعر را بشناسند، اضافه کرد:شعرهایی که از منظر احساس و عاطفه قوی تر هستند تأثیرگذاری بیشتری دارند.

وی بیان داشت: اگر شاعران امروز اصل مهم شعر را به خوبی در شعرهای خود پیاده کنند ،شعر ها برجسته خواهد شد.

این استاد شعر آئینی در ادامه ابراز داشت:من اعتقادی به تفکیک جنسیت ندارم اما یک سری تمایزها از نظر عاطفی و احساسی می‌تواند شعر را برجسته  کند.

وی ادامه داد:هر فردی می تواند بر اساس تکنیک‌ها عناصر شعر را برجسته کند به عنوان مثال احساس را به گونه ای در شعر تعریف کنیم یا تناسب زبان و احساس را قوی کنیم یا تناسب خیال و عاطفه و احساسات را بیشتر کنیم تا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب داشته باشد.

 

 

 

 

برچسب ها : بانوان , شاعر , شعر عاطفی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها