جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
در گفتگو با حجت الاسلام رفیعی مطرح شد؛
ضرورت اتحاد مسلمانان در برابر دشمن
کارشناس علوم دینی مطرح کرد: در همه جوامع بین فرقه های مختلف، اختلاف وجود دارد اما مسلمانان موارد وحدتشان خیلی بیشتر از اختلافشان است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی کارشناس برنامه سمت خدا در گفتگو با خبرنگار  سایت خبری زنان قم، در رابطه با هفته وحدت که نماد لزوم حفظ اتحاد بین مسلمانان با هر مذهبی است، اظهار کرد: قرآن کریم در جاهای مختلف بین مسلمانان و سایر اهل کتاب دعوت به وحدت کرده است.

« قُل يا أَهلَ الكِتابِ تَعالَوا إِلىٰ كَلِمَةٍ سَواءٍ 1 ،به اهل کتاب ،مسیحیان و یهودیان می گوید: بیایید با هم حول محور توحید که همه ی ما قبول داریم ،جمع بشویم»

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: قرآن نسبت به مسلمانان می فرماید:« وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ 2،همه به حبل الهی ریسمان بزنید»

وی با بیان اینکه در همه جوامع بین فرقه های مسیحیت و دیگر اهل کتاب و حتی منتقدین به خدا اختلاف وجود دارد ، افزود: طبیعتأ در اسلام هم ،طول گسترش زمان بعد از رحلت پیغمبر(ص) تفاوت هایی را ایجاد کرده است اما خوشبختانه مسلمانان موارد وحدتشان خیلی بیشتر از موارد اختلافشان است.

کارشناس سمت خدا تصریح کرد: شخصی به حضرت امیر (ع) گفت: شما بعد از پیامبر(ص) اختلاف ایجاد کردید و حضرت علی (ع) در جواب او فرمود: شما که در اصلِ خدا اختلاف کردید و به سمت گوساله پرستی رفتید ولی ما نه در خدا و نه در پیغمبر، قرآن و اسلام هیچ اختلافی نکردیم بلکه در جانشین پیغمبر(ص) اختلاف شد.

دکتر رفیعی در پایان بیان داشت: بهتر است مسلمانان بر روی مشترکات در مقابل دشمن با هم وحدت داشته باشند و موارد اختلاف را هم در جلسات خصوصی و علمی مورد بحث قرار بدهند.

 

گفتگو از موحده سادات اسلامی

1-آیه 64 سوره آل عمران

2-آیه 103 سوره آل عمران

 

 

 

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها