يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تزلزل برجام یکی از عوامل افزایش قیمت ارز
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تزلزل در آینده برجام یکی از عوامل افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر است.

به گزارش سایت خبری زنان قم،سید حسن حسینی شاهرودی با اشاره  به مساله افزایش نرخ در روزهای اخیر، گفت: بانک مرکزی  موضوع سال نو میلادی و افزایش تقاضای ارز مرتبط با آن را دلیل افزایش تقاضای ارز  می‌داند اما حتما دلایل دیگری نیز در این افزایش یکباره و رکودزنی‌های دور از انتظار موثر است.  یکی از دلایل افزایش تقاضا رشد نقدینگی در ماههای اخیر می‌باشد که بلاخره اثر ان در یک بازار سرریز می‌شود.

وی افزود، قسمت قابل توجهی از افزایش تقاضای ارز در روزهای اخیر به موضوع تمدید قانون داماتو و مشکلاتی که در آینده برای توافق برجام ایجاد خواهد شد، مربوط می‌شود.

حسینی ادامه داد، امیدوار هستیم دولت  با تدابیری که در نظر گرفته هر چه سریع تر فضای ایجاد شده در بازار ارز را کنترل کند، در غیر این صورت رشد بی محابای نرخ دلار می تواند تبعات سنگینی را به اقتصاد کشور وارد کند.

حسینی تاکید کرد، فضای هیجانی که اخیرا شکل گرفته، باعث هجوم مردم به بازاری نثل بازار ارز شده است. در شرایط فعلی رشد تقاضا  به شکل حبابی منجر به افزایش تقاضای ارز در سطوح مختلف شده است و در صورتی که این  فضای هیجانی کنترل نشود حتما موجب بروز یک وضعیت نابسامان برای کشور  خواهد شد.

 

 

 

 

منبع : تسنیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها