جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
یک شب سرد و مرگبار برای 153 ورزشکار در ارتفاعات آلپ
مقام‌های ایتالیا می‌گویند امدادگران توانسته‌اند در یک عملیات طولانی بیش از ۱۵۰ اسکی‌باز را که به علت متوقف شدن تله‌کابین‌ها معلق مانده بودند نجات دهند

به گزارش سایت خبری زنان قم،ماموران امداد و نجات در پیست اسکی چیروینیا توانسته‌اند ۱۵۳ اسکی‌بازی را که به علت وزش باد شدید و متوقف شدن تله‌کابین‌ها در هوا معلق مانده بودند نجات دهند.

سرنشینان تله‌کابین‌ها که از عصر روز شنبه برای حدود هفت ساعت در ارتفاعات بیش از ۲۵۰۰ متری پیست اسکی معلق مانده بودند در تاریکی نیمه شب بالاخره پایشان به زمین رسید.

این واقعه که در دامنه‌های بخش ایتالیایی رشته کوه های آلپ و در نزدیکی مرز این کشور با فرانسه روی داد، مردم ایتالیا را در شب نخست تعطیلات کریسمس نگران کرده بود.

حال عمومی همه نجات یافتگان خوب گزارش شده است.

ماه سپتامبر گذشته هم حدود ۳۰ طبیعت‌گرد در ارتفاعات آلپ در فرانسه در تله‌کابین گیر افتادند و یک شب سرد را در تعلیق به سر بردند.

در جریان آن واقعه امدادگران توانستند با باز کردن گره از کابل‌ها و به راه انداختن دوباره تله‌کابین همه گردشگران را نجات دهند اما آن طور که تصاویر تلویزیونی در ایتالیا نشان دادند، این بار امدادگران ناچار شدند با طناب افراد را به سطح زمین منتقل کنند.

 

 

 

 

منبع : ایرا آنلاین
برچسب ها : اسکی باز , امدادگران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها