يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
محمد اسماعیل گل پرورش دهنده ماهی؛
عدم حمایت دولت از طرح های اقتصاد مقاومتی نگران کننده است
پرورش دهنده ماهی سرآبی با بیان این که تنها بسیج سازندگی حامی ما در عرصه اقتصاد مقاومتی است، گفت: عدم حمایت دولت از طرح های اقتصاد مقاومتی نگران کننده است

به گزارش سایت خبری زنان قم،محمد اسماعیل گل در گفتگو با خبرنگار سایت خبری فرهنگ نگار با اشاره به  راه اندازی مجموعه پرورش ماهی سرآبی، اظهار داشت: از سال 1392 این حرفه را به طور رسمی آغاز  از ابتدا هدفم درآمد زایی بود.

وی ادامه داد: البته از سال 1390 هم این کار را شروع کرده بودم ولی به صورت جدی نبود و به نوعی تفریحی به این کار مشغول بودم.

این پرورش دهنده ماهی با اشاره اینکه در این مجموعه 30میلیون سرمایه گذاری کرده است ، گفت: از سوی بسیج سازندگی هم 30میلیون تومان وام دریافت کردم و با این مبلغ کارم را توسعه دادم.

وی اضافه کرد: تا به الان برای 5نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده و برای 20نفر هم به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده ام.

اسماعیل گل با اشاره به مجوزهای این عرصه، بیان داشت: از  ابتدای کار به دنبال مجوزهای این عرصه بودیم که به جز بسیج سازندگی هیچ کدام از ارگان ها حتی جهادکشاورزی هم کمکی به ما نکردند.

وی در ادامه ابزار داشت: تا به امروز هم بازار کار ما خوب بوده است و در حال حاضر یک سالی است که به دلیل وجود برخی مشکلات، فروش کمتر شده است.

این پرورش دهنده ماهی قزل آلا خاطرنشان شد: به دلیل اینکه ما خودمان ماهی سردآبی را تولید می کنیم و از سویی هم قیمت این ماهی ها پایین آمده است برای تولید کننده سودآوری ندارد که تولید کند که این مسئله باعث غیر فعال شدن کارگاه های بسیاری شده است و یا خود ما میزان تولیدمان را پایین آورده ایم.

وی با اشاره به گستردگی فروش محصولات نیز اشاره کرد و گفت: ما ماهی تولیدی خودمان را علاوه بر استان قم در شهرهای دیگر مانند زاهدان ، تبریز ، مشهد ، اهواز و.... به فروش می رسانیم.

اسماعیل گل در ادامه با اشاره به اشتغال زایی با کمترین هزینه، تصریح کرد: کسانی که مزرعه و یا باغاتی دارند در مسیر آب زمین خود از قنات یا چاه می توانند استخر یا حوضچه ای را درست کنند و در داخل آن ماهی پرورش بدهند که علاوه بر سودهی خود این آب برای درخت و زمین بسیار مفید است و زمین را حاصلخیزتر می کند.

وی بیان داشت: من مجموعه خود را با 60میلیون تومان شروع کردم و درحال حاضر حدود 350 میلیون تومان در این مجموعه هزینه شده است و مجموعه را نسبت به سال های ابتدایی کامل تر و مکانیزه تر شده است.

این پرورش دهنده ماهی قزل آلا با بیان این که تا دو سال قبل درآمد ماهیانه خیلی خوب بود و بازار کشش این موضوع را داشت و قدرت خرید مردم بالا بود ولی تقریبا یک سالی است که بازار خیلی بد و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است، گفت: در دو سال گذشته تولید کنندگان به دلیل نبود ثبات قیمتی در بازار تولید خود را آغاز نمی کردند تا شاید بازار بهتر شود ولی متاسفانه بازار بدتر شد که بهتر نشد.

وی خاطرنشان شد: طرح اقتصاد مقاومتی طرح بسیار خوب و عالی می باشد که مقام معظم رهبری دستور اجرای آن را دادند و با این طرح نیازی به واردات نداریم و از تولیدات خودمان استفاده می کنیم ولی نبود حمایت و  کمک های دولتی و مخصوصا جهاد کشاورزی در این مسیر بسیار چشم گیر است.

 

 

 

 

منبع : فرهنگ نگار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها