جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
تاثیر بی بدیل هنر در ارتقای سطح یادگیری دانش‌آموزان
مدیرکل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش‌های آمیخته با هنر اثر بسزایی در ارتقای روند یادگیری دارد.

به گزارش سایت خبری زنان قم،آیین افتتاحیه ششمین دوره مسابقات فرهنگیان هم رایانه امور تربیتی با حضور مهدی علی اکبرزاده مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، هاشمی مدیر کل پرورشی و فرهنگی شهرستان های استان تهران و جمعی از مسئولان مربوطه صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

مهدی علی اکبرزاده مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت وجود هنر در مدارس عنوان کرد: هر زمانی آموزش ها با هنر آمیخته شده نتیجه خوبی از آن حاصل شده است و استفاده از شعر و سرود در دانش‌آموزان به ارتقای روند آموزشی کمک می کند.

وی ادامه داد: همراهی در روند فعالیت های هنری بیشتر نمود پیدا می‌کند که این تمرین هماهنگی برای زندگی دانش آموزان کمک کننده است و جامعه نیز نیاز به همنوایی دارد.

مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: انسان ها با هر اعتقادی باید در جامعه همنوایی باشند تا به پیروزی برسیم و دشمنان تنها با مختل کردن همنوایی می توانند بر ما چیره شوند و در سرتاسر تاریخ کشور این مساله صادق است.

علی اکبر زاده تصریح کرد: امیدواریم این همنوایی در معلمان تداوم داشته باشد و به عنوان الگویی برای دانش آموزان مطرح باشد چرا که کار معلمان از حساسیت بسزایی برخورد است و می توانند با سوق دادن دانش آموزان به سمت هنر، جامعه ای هنرمند را در آینده بسازند.

جریان های هنری باید توسعه یابد

در ادامه این مراسم هاشمی اظهار کرد: باید تغییرات را بپذیریم تا فرآیندهای تعلیم و تربیت را اثربخش کنیم و دانش آموزان جذب روند تحصیل شوند.

وی ادامه داد: استفاده از زبان هنر و توجه به اهداف آن مانند پرداختن به هنرهایی در فرهنگیان و همسرایی تربیت موفقیت توان افزا محسوب شده و افراد را در مسیر یادگیری قرار می دهد.

هاشمی با اشاره به اینکه این اقدام رویکرد آموزشی دارد، گفت: همسرایی جریانی محدود است که باید توسعه یابد و در سطح مدارس و فرهنگیان توسعه یابد و از این برنامه و اجراهای انجام شده باید صیانت شود که باید این روند تداوم یابد و به یک جریان تربیتی تبدیل شود.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها