شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
اکران فیلم های مردمی؛
جشنواره عمار فرصتی برای بالندگی + تصاویر
مشاور امور بانوان در استانداری قم، گفت: باید مراقب بود تا رفتن بر روی فرش قرمز خارج از مرزهای جغرافیایی برای جوانان دارای ارزش نشود و آن ها را دچار مشکلات و انحرافات نکند و دلدادگی و جاگرفتن فیلم در دل مردم و استقبال مردم برای آن ها ارزش بیشتر و بزرگتری داشته باشد.

کلید جشنواره عمار از سال 89 بر اساس آثار هنری که برای روشنگری درباره فتنه ساخته شده بودند و از طرف دستگاه های فرهنگی و یا فضای جبهه روشن فکری، دچار تحریم و عدم نمایش فیلم ها شدند، به بهانه شروع تحریم در فضای هنری و رسانه ای، زده شد تا فیلم ها یا محصولات هنری از طریق جشنواره عمار به دست مردم مخاطب برسد و نمایش داده شوند.

فیلم ها را از این جهت اکران مردمی می کنند که مردم در ارزیابی و دیده شدن فیلم ها نقش بیشتری داشته باشند و ارزش گذاری برای فیلم ها به افراد خاصی اختصاص نداشته باشد.

معصومه ظهیری مشاور امور بانوان  استانداری قم در گفتگو با خبرنگار سایت خبری زنان قم، در رابطه با لزوم اجرای جشنواره عمار اظهار داشت: جشنواره عمار یک جشنواره ارزشی است که باعث رشد استعدادهای نو، بلوغ و بالندگی می شود و جامعه فرهنگی امروز، بستر این شکوفایی را برای نسل جدید فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: جشنواره عمار هر سال تخصصی تر و علمی تر می شود و رشد و پیشرفت بیشتری دارد و در این عرصه به آماتورها و افراد غیر حرفه ای فرصت داده شده است تا به بالندگی لازم برسند.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا (س) با تأکید بر این که باید فیلم سازان جوان و جشنواره ها را حمایت و مراقبت کنیم، افزود: فیلم سازان جوان باید حمایت شوند تا دچار انحرافات و مشکلاتی که فقط برای پول و عرضه کردن فیلم بر اساس سلیقه و ضائقه هایی که بیرون از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی وجود دارد، مبتلا نشوند و ارزش گذاری برای کارهای ارزشی بالا رود.

وی نگاه مردم به جشنواره عمار را بسیار تأثیر گذار دانست و افزود: مردم از فیلم های جشنواره عمار استقبال زیادی می کنند و در سالن های اکران فیلم های جشنواره ، دغدغه کمبود جمعیت و پر شدن سالن وجود ندارد زیرا با عرضه فیلم های جشنواره عمار و استقبال و دوست داشتن زیاد مردم، سالن ها مملو از جمعیت می شود و همین بالاترین سرمایه برای فیلم سازان جشنواره عمار است.

 

مشاور امور بانوان استانداری تصریح کرد: در جشنواره عمار باید حمایت های مالی، فروش ، خرید و آموزش نیز انجام گیرد و افراد اهل فن ،متخصصین ، دلسوزان باید حمایت کننده این گونه جشنواره ها و فیلم سازان جوان  باشند.

وی افزود: نسلی از گذشته مانند مشایخی ها باقی مانده است که با بالا رفتن سن، کم کم از دست می روند و نسل جدید که نسل بالنده هنر هفتم است، باید به صورت تخصصی ، فنی و حرفه ای بر روی آن ها کار شود تا فرصت شکوفایی را پیدا کنند و جایگزینی برای نسل گذشته با تجربه های بهتر باشند.

ظهیری در پایان با تأکید دوباره به جهت جلوگیری از انحرافات فیلم سازان، گفت: باید مراقب بود تا رفتن بر روی فرش قرمز خارج از مرزهای جغرافیایی برای جوانان دارای ارزش نشود و آن ها را دچار مشکلات و انحرافات نکند و دلدادگی و جاگرفتن فیلم در دل مردم و استقبال مردم برای آن ها ارزش بیشتر و بزرگتری داشته باشد.

 

 

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها