چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
صادرات دام زنده باید از سر گرفته شود/نبود نظارت جدی، عامل گران فروشی گوشت در بازار
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفت: در شرایطی که با مازاد دام روبرو هستیم از معاونت امور بازرگانی وزارت جهاد تقاضا داریم که در جهت رفع موانع صادراتی اقدام نماید.

به گزارش سایت خبری زنان قم،منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده از توقف صادرات دام خبر داد و گفت: در شرایطی که با مازاد دام روبرو هستیم از معاونت امور بازرگانی وزارت جهاد تقاضا داریم که در جهت رفع موانع صادراتی اقدام نماید تا بتوانیم سهم کشور در بازارهای هدف را افزایش دهیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت صادرات گوشت به قطر افزود: با وجود توقف صادرات برخی بازرگانان پس از انعقاد قرارداد با تجار قطر اقدام به صادرات لاشه از اوراسیا به این کشور نمودند .

پوریان ادامه داد: علی رغم توزیع انبوه لاشه وارداتی در کنار تولید داخلی با نوسانات قیمت در قصابی ها روبرو هستیم که این امر ناشی از نبود نظارت و برخورد های جدی با متخلفان امر است .

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده از توزیع روزانه 100 تن لاشه وارداتی جهت تنظیم بازار خبر داد و اضافه کرد: براین اساس هر کیلو لاشه با نرخ 29 هزار تومان به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل داده می شود که درنهایت با قیمت 33 هزار و 500 الی 34 هزار تومان باید به مصرف کننده عرضه شود.

وی با اشاره به کاهش نرخ دام زنده درب دامداری تصریح کرد: علی رغم آنکه هر کیلو دام زنده سبک با نرخ 14 هزار تومان توزیع می شود اما همچنان شاهد گران فروشی در بازار هستیم که این امر ناشی از نبود برخورد جدی با سودجویان است.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها