جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
تقابل های جذاب هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال
هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران با حضور سرمربیان جنجالی به طور حتم شاهد حوادث و جذابیت های بسیاری در برخی دیدار ها خواهد بود.

به گزارش سایت خبری زنان قم،با انجام قرعه کشی هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر، تیم های شرکت کننده در این بازی ها برنامه بازی های خود را دریافت کردند.

در این گزارش نگاهی به جذاب ترین تقابل های نیم فصل نخست لیگ برتر می اندازیم.

 

هفته اول

صنعت نفت آبادان- استقلال تهران

آبی پوشان پایتخت در نخستین بازی فصل خود در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر باید در گرمای سوزان آبادان به مصاف طلایی پوشان این شهر بروند. شاید در کنار کُری های خاص این 2 تیم، باید از تقابل جاسم کرار، هافبک عراقی برزیلی ها با هم تیمی های سابقش به عنوان مهم ترین حاشیه این بازی نام برد. از طرفی داریوش شجاعیان نیز در مقابل سرمربی سابق خود یعنی فراز کمالوند قرار می گیرد.

 

استقلال خوزستان- تراکتورسازی

یحیی گل محمدی و عبدالله ویسی به عنوان 2 مربی مستعفی دوره پیش لیگ برتر، در حالی به این رقابت ها بازمی گردند که با توجه به مشکلات مالی استقلال خوزستان و محرومیت تراکتورسازی از جذب بازیکن، برای موفقیت با تیم های جدید خود کار بسیار دشواری پیش رو دارند.

 

نفت تهران- سپیدرود رشت

علی کریمی و علی نظر محمدی به عنوان جوان ترین سرمربیان لیگ برتر در نخستین تجربه سرمربیگری خود در این رقابت ها به مصاف هم می روند. همین امر عامل اصلی جذابیت دیدار سرخ پوشان تهرانی و رشتی است.

 

 گسترش فولاد- پارس جنوبی جم

پارس جنوبی باید در نخستین بازی اش در تاریخ لیگ برتر در تبریز به مصاف گسترش فولاد برود که با سرمربی گری لوکا بوناچیچ جنجالی اهداف زیادی را دنبال می کند.

 

پرسپولیس تهران- فولاد خوزستان

مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر در هفته اول  دور جدید این رقابت ها در تهران با فولاد خوزستان دیدارمی کند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ قصد دارند با برتری مقابل تیم سیروس پورموسوی، هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را به شکل مقتدرانه ای شروع کنند.

دعوا های قابل پیش بینی در هفدهمین لیگ برتر فوتبال

 

سپاهان- سایپا

علی دایی در نخستین بازی خود پس از بازگشت به سایپا به مصاف سپاهان می رود. این دیدار با توجه به رویارویی شهریار فوتبال ایران با زلاتکو کرانچار از جذابیت های خاصی برخوردار است چراکه دایی در لیگ نهم جانشین پیرمرد کروات در پرسپولیس شد.

 

هفته دوم

پدیده- سپاهان

شاید مهم ترین دلیل جذابیت دیدار این  2 تیم، تقابل بازیکنانی مانند محمدرضا خلعتبری و حسن جعفری با تیم قبلی خود باشد.

 

استقلال تهران- استقلال خوزستان

جدال هم نام های تهرانی و خوزستانی بدون شک یکی از حساس ترین دیدارهای هفته دوم لیگ برتر فوتبال محسوب می شود. از طرفی رویارویی حسن بیت سعید با تیم سابقش، جذابیت های این دیدار را افزایش می دهد.

 

فولاد خوزستان- نفت تهران

ایمان مبعلی پس از سه فصل درخشان همراه با نفت تهران، در این بازی مقابل تیم سابقش قرار می گیرد و این موضوع در کنار نخستین بازی دوران سرمربیگری علی کریمی در خارج از خانه، جزء جذابیت های دیدار فولادخوزستان و نفت است.

 

تراکتورسازی-پرسپولیس

یحیی گل محمدی درنخستین حضورش روی نیکمت تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز، باید به مصاف پرسپولیس برود. او در دوران سرمربی گری سرخ پوشان پایتخت این تیم را به نایب قهرمانی جام حذفی رساند و حال باید با 2 جین بازیکن جوان، برای شکست دادن برانکو و یارانش تدابیر ویژه ای را به کار گیرد.

 تقابل های جذاب هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال

هفته سوم

پیکان- ذوب آهن

با توجه به رابطه سینوسی مجید جلالی و امیرقلعه نویی، دوئل های این 2 مربی درسال های اخیر جزء جذابیت های فوتبال بوده است. از طرفی تقابل بازیکنانی مانند بختیار رحمانی، امیرحسین صادقی و علی حمودی با استاد سابقشان، حساسیت های این دیدار را افزایش می دهد.

 

استقلال خوزستان- سایپا

انتقال دانیال ماهینی و محمد شریفی از استقلال خوزستان به سایپا با حرف و حدیث های  مختلفی همراه شد و به همین دلیل رویارویی این 2 بازیکن با آبی پوشان خوزستانی، جذاب است.

 

نفت تهران- پرسپولیس

هرچندعلی کریمی پیش از تقابل با پرسپولیس در لیگ برتر، در دیدار سوپرجام به مصاف سرخ پوشان پایتخت می رود اما قطعا نبرد جادوگر و پرسپولیس در هر حالتی با حواشی جالبی همراه است. از طرفی پیام صادقیان، امیرحسین فشنگچی، حمید علی عسگری و مهدی دغاغله با سابقه بازی در پرسپولیس  و سید جلال حسینی، وحید امیری و علیرضا بیرانوند که چند سالی برای نفت تهران به میدان رفته اند، حساسیت دیدار 2 تیم را افزایش می دهند.

 

استقلال تهران- تراکتورسازی

شاگردان علیرضا منصوریان در استقلال تهران طی هر 2 دیدار فصل گذشته مقابل تراکتورسازی، شکست خوردند تا برای انتقام از این تیم از انگیزه فوق العاده ای برخوردار باشند.

هفته چهارم

ذوب آهن- سپاهان

بدون شک حساس ترین بازی هفته چهارم، دربی اصفهان است. دیداری که در آن امیر قلعه نویی که سابقه 2 قهرمانی با سپاهان در لیگ برتر را در کارنامه دارد، در مقام سرمربی ذوب آهن مقابل تیم سابقش قرار می گیرد.

 

تراکتورسازی-نفت تهران

علی کریمی در آخرین سال دوران بازی گری، به عنوان کاپیتان تراکتورسازی فعالیت کرد و حال در نخستین تجربه سرمربیگری روی نیمکت نفت تهران قرار می گیرد. از طرفی یحیی گل محمدی در زمان سرمربیگری در جمع نفتی های پایتخت، برای اولین بار سهمیه آسیایی را برای این تیم به ارمغان آورد. به همین دلیل باوجود اینکه 2 تیم به دلیل محرومیت از جذب بازیکن و مشکلات مالی نتوانسته اند ستارگان متعددی را جذب کنند اما تقابل تراکتوسازی و نفت تهران، یکی از پرهیجان ترین دیدار های هفته چهارم است.

 

سایپا- استقلال

دربی کوچک پایتخت بین سایپا و استقلال در هفته چهارم برگزار می شود. علیرضا منصوریان امید زیادی دارد تا با برتری تیمش مقابل  نارنجی پوشان پایتخت،  انتقام سختی از علی دایی بگیرد چراکه استقلال سال گذشته در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، با نتیجه سه بر دو مقابل نفت تهران به سرمربیگری شهریار شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی جام حذفی ناکام ماند.

 

هفته پنجم

پیکان- فولاد

مجید جلالی و بختیار رحمانی با سابقه سال ها حضور در جمع سرخ پوشان اهوازی، در هفته پنجم لیگ برتر باید مقابل این تیم قرار گیرند. همین امر اصلی ترین دلیل جذابیت دیدار تیم های صنعتی پیکان و فولاد در لیگ برتر است.

 

استقلال- پدیده

هرچند استقلال تا پیش از لیگ شانزدهم، حتی یک بار هم نتوانسته بود مقابل پدیده به برتری برسد اما در هر 2 دیدار رفت و برگشت فصل گذشته مشهدی ها را شکست داد تا شاگردان رضا مهاجری برای انتقام گرفتن از آبی ها به تهران بیایند.

 

سایپا- تراکتورسازی

رویارویی علی دایی با تراکتورسازی همواره از جذابیت های خاصی برخوردار بوده است و بدون شک تقابل او با یحیی گل محمدی، جذابیت های بازی مذکور را افزایش می دهد. محمدرضا اخباری هم از انگیزه زیادی برای درخشش مقابل تیم سابقش برخوردار است.

 

گسترش فولاد- پرسپولیس

نخستین دربی مربیان کروات فوتبال ایران در هفته پنجم لیگ برتر برگزار می شود. جاییکه لوکا بوناچیچ و برانکو ایوانکوویچ به عنوان 2 سرمربی نامدار کروات شاغل در فوتبال ایران، قصد دارند توانایی هایشان را به هم ثابت کنند.

 

هفته ششم

پارس جنوبی جم- استقلال

فوتبالدوستان جم در این بازی برای نخستین بار از استقلال میزبانی می کنند و بدون شک برای برتری شاگردان مهدی تارتار مقابل آبی پوشان پایتخت، حمایت وسیعی از آن ها انجام می دهند. رویارویی محسن فروزان با هم تیمی های سابقش جزء دیگر جذابیت های دیدار پارس جنوبی و استقلال است.

 

پرسپولیس- پیکان

دیدار فصل گذشته 2 تیم یکی از جنجالی ترین بازی های لیگ لقب گرفت. به همین دلیل جلالی و شاگردانش برای انتقام از پرسپولیس انگیزه زیادی دارند. البته بدون شک مهم ترین عامل جذابیت دیدار پرسپولیس و پیکان رویارویی گادوین منشا و سیامک نعمتی با هم تیمی های سابقشان است.

 

هفته هفتم

صنعت نفت آبادان- فولاد

دربی خوزستان، یکی از مهیج ترین بازی ها در هفته هفتم لیگ برتر محسوب می شود و  قطعا فراز کمالوند و سیروس پورموسوی در آخرین روزهای تابستان، تمام تلاش خود را برای برتری تیمشان در این دربی داغ به کار می گیرند.

 

استقلال- ذوب آهن

امیر قلعه نویی که به عنوان سرمربی تراکتورسازی در هر 2 بازی لیگ شانزدهم، علیرضا منصوریان و تیمش را شکست داد، این بار با ذوب آهن مقابل تیم سابق خود قرار می گیرد. سرمربی جوان استقلال انگیزه زیادی برای جبران شکست های اخیرش برابر قلعه نویی دارد و همین امر جذابیت های دوئل سنتی آبی های پایتخت با سبزپوشان دیار نصف جهان را افزایش می دهد.

 

سپاهان- پرسپولیس

با وجود رفاقت زیاد کرانچار و برانکو، هیچ یک از این 2 مربی کروات کوچک ترین علاقه ای به از دست دادن امتیاز در بازی سپاهان و پرسپولیس ندارند. بنابراین انتظار می رود تقابل اندیشه های آن ها دیدار هیجان انگیزی را برای فوتبالدوستان رقم بزند. شجاع خلیل زاده و سید جلال حسینی 2 مدافع میانی پرسپولیس با سابقه سال ها بازی برای سپاهان  در این دیدار مقابل هم تیمی های قبلی خود قرار می گیرند.

 

هفته هشتم

پرسپولیس- صنعت نفت آبادان

صنعت نفت آبادان در لیگ شانزدهم جزء معدود تیم هایی بود که توانست پرسپولیس را شکست دهد. به همین دلیل برانکو و شاگردانش برای جبران آن شکست به مصاف برزیلی ها می روند.

 

ذوب آهن- سایپا

تقابل امیر قلعه نویی و علی دایی همواره از جذابیت های خاصی برخوردار بوده و در بازی ذوب آهن و سایپا هم این جذابیت وجود دارد.

 

فولاد - استقلال خوزستان

دربی اهواز در هفته هشتم لیگ برگزار می شود. فارغ از تقابل عبدالله ویسی و سیروس پورموسوی، بازیکنانی مانند رحیم زهیوی، ایمان مبعلی، فرشاد جانفزا، علی اصغر عاشوری و پیمان شیرزادی از فولاد و حکیم نصاری و میثم دورقی از استقلال خوزستان در این دربی مقابل تیم سابقشان قرار می گیرند و به همین دلیل انگیزه بالایی برای اثبات توانایی های خود به گواردیولای وطنی دارند.

 

سپیدرود رشت- استقلال

علی نظر محمدی و بازیکنانش با حمایت هواداران ارتش سرخ گیلان، روز سختی را برای تیم مدعی استقلال رقم می زنند. به همین دلیل می توان از تقابل سپیدرود و استقلال به عنوان یکی از حساس ترین نبردهای هفته هشتم لیگ نام برد.

 

گسترش فولاد- تراکتورسازی

فوتبالدوستان تبریزی هم در هفته هشتم لیگ برتر شاهد برگزاری دربی این شهر هستند. گسترش با وجود اینکه در سال های اخیر از لحاظ در اختیار داشتن بازیکنان مطرح نسبت به تراکتورسازی در محدودیت به سر برده اما بارها برای هم شهری اش دردسر ایجاد کرده و به همین دلیل انتظار می رود امسال که این 2 تیم پتانسیل برابری دارند، جذابیت های دربی تبریز افزایش یابد.

 

هفته نهم

استقلال خوزستان- پرسپولیس

نبرد قهرمان های 2 فصل اخیر لیگ برتر، حساس ترین بازی هفته نهم محسوب می شود. از طرفی دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس فصل گذشته در میان بارش سنگ و  البته کتک کاری هواداران 2 تیم برگزار شد و احتمال می رود همین حواشی بر تقابل شاگردان عبدالله ویسی و برانکو ایوانکوویچ تاثیرگذار باشد.

 

هفته دهم

پرسپولیس- استقلال

در صورت ناکامی پرسپولیس در راهیابی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، هشتاد و ششمین دربی پایتخت 28 یا 29 مهر برگزار می شود. در کنار جذابیت های بی بدیل دیدار استقلال و پرسپولیس این موضوع که برانکو ایوانکوویچ تاکنون در رویارویی با علیرضا منصوریان، هیچ پیروزی را به دست نیاورده حساسیت های این دیدار را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.

تقابل های جذاب هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال


هفته یازدهم

تراکتورسازی- ذوب آهن

امیر قلعه نویی که با وجود مشکلات فراوان، دوران نسبتا موفقی را در تراکتورسازی پشت سرگذاشت در هفته یازدهم لیگ در جایگاه سرمربی ذوب آهن به تبریز بازمی گردد. از طرفی یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی، سرمربی و مربی فعلی تراکتور هم روزهای درخشانی با ذوب آهن داشتند. همین امر اصلی ترین دلیل جذابیت دیدار تراکتور و ذوب آهن است.

 

استقلال- نفت تهران

تقابل علی کریمی با استقلال و علیرضا منصوریان، جذاب ترین رویارویی هفته یازدهم لیگ برتر است. سرمربی جوان نفت تهران می تواند روی حمایت هواداران پرسپولیس در این بازی حساس، حساب ویژه ای باز کند. از طرفی علی منصور هم که خاطرات شیرینی از دوران سرمربیگری در نفت تهران دارد، در این بازی مقابل تیم سابق خود قرار می گیرد. بازیکنانی مانند مجتبی حقدوست، امین منوچهری، سجاد شهباززاده، علی قربانی و میلاد زکی پور در این دیدار به مصاف تیم قبلی خود می روند.

دعوا های قابل پیش بینی در هفدهمین لیگ برتر فوتبال

 

سایپا- پرسپولیس

علی دایی و یاران جوانش در این هفته با پرسپولیس دیدار می کنند. دایی در هر سه تقابل اخیر خود با برانکو ایوانکوویچ بازنده از زمین بیرون آمده و امیدوار است با سایپا موفق به شکستن این طلسم شود.

 

هفته دوازدهم

نفت تهران- سایپا

کریمی و دایی در سال های اخیر جدال های کلامی زیادی با هم داشته اند. به همین دلیل بلافاصله پس از انتخاب جادوگر به عنوان سرمربی نفت تهران، فوتبالدوستان برای رویارویی او با علی دایی شروع به لحظه شماری کردند. قطعا تقابل 2 اسطوره فوتبال ایران جذاب ترین رویارویی هفته را شکل می دهد.

دعوا های قابل پیش بینی در هفدهمین لیگ برتر فوتبال

 

هفته سیزدهم

تراکتورسازی- سپیدرود رشت

نبرد پرطرفدارترین تیم های شهرستانی فوتبال ایران، در هفته سیزدهم از جذابیت های فوق العاده ای برخوردار است و بدون شک هواداران تراکتورسازی و سپیدرود در روز بازی این 2 تیم، کُری بسیار زیادی برای هم می خوانند.

 

استقلال- گسترش فولاد

انتقال داریوش شجاعیان از گسترش فولاد به استقلال با حواشی زیادی همراه بود. به همین دلیل تقابل او با شاگردان لوکا بوناچیچ حساسیت های این بازی را افزایش می دهد. از طرفی امین حاج محمدی هم که با تصمیم علیرضا منصوریان، در نیم فصل دوم لیگ شانزدهم از جمع آبی پوشان پایتخت کنار گذاشته شد، از انگیزه های بالایی برای دیدار با هم تیمی های سابقش برخوردار است.

 

پارس جنوبی جم- پرسپولیس

نخستین سفر مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر به جم، برای هواداران پارس جنوبی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و به همین دلیل مهدی تارتار به عنوان یکی از مربی های پرسپولیسی فوتبال ایران تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا شاگردان برانکو هیچ دست آوردی از این سفر به دست نیاورند.

 

هفته چهاردهم

پرسپولیس- ذوب آهن

نخستین شکست پرسپولیس در لیگ شانزدهم مقابل ذوب آهن و در هفته چهاردهم رقم خورد. از طرفی برانکو ایوانکوویچ از ابتدای دوران سرمربیگری خود در جمع سرخ پوشان پایتخت پنج بار به مصاف ذوبی ها رفته که سه شکست و 2 تساوی، دستاورد او از این دیدارها بوده است. بنابراین اصلی ترین هدف تیم اصفهانی و امیرقلعه نویی در بازی هفته چهاردهم مقابل پرسپولیس حفظ این روند شکست ناپذیری است.

 

سپاهان- استقلال خوزستان

عبدالله ویسی در فاصله 6 هفته مانده تا پایان لیگ شانزدهم به شکلی محترمانه از سرمربیگری سپاهان برکنار شد تا در این بازی برای انتقام گرفتن از زردپوشان دیار نصف جهان انگیزه های زیادی داشته باشد.

 

صنعت نفت آبادان- تراکتورسازی

تقابل فراز کمالوند و بازیکنانی مانند مرتضی اسدی، جاسم کرار، آگوستو سزار و فرید کریمی که سابقه سرمربیگری و بازی در تراکتورسازی را دارند، اصلی ترین دلیل جذابیت دیدار برزیلی های فوتبال ایران با پرشورهاست.

 

پیکان- استقلال

حضور بازیکنانی مانند بختیار رحمانی، علی حمودی و امیر حسین صادقی در ترکیب پیکان و مجید صالح در کادرفنی این تیم و سابقه فعالیت آن ها در استقلال سبب می شود تا نبرد آن ها با شاگردان منصوریان دیداری مهیج از کار درآید. جالب اینجاست که به جز حمودی، سایر نفرات مذکور مدتی با سرمربی ها دچار اختلاف بودند.

 

هفته پانزدهم

سایپا- پیکان

نبرد تیم های بدون هوادار تهرانی در سطح مدیران شرکت ایران خودرو و سایپا از حساسیت زیادی برخوردار است چراکه آن ها پیروزی تیم های خود را به معنی برتری یکی از 2 کارخانه بزرگ خودروسازی کشورمان بر دیگری می دانند.

 

ذوب آهن- نفت تهران

دیدار ذوب آهن و نفت، تقابل استاد و شاگرد است به همین دلیل امیر قلعه نویی به هیچ قصد ندارد قافیه را به کریمی و تیمش ببازد.

 

استقلال- سپاهان

استقلال و سپاهان مانند سال گذشته در آخرین بازی نیم فصل به مصاف هم می روند. این بازی نبرد پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر با دومین تیم پرافتخار لیگ محسوب می شود. حضور بازیکنانی مانند سرور جپاروف و  مجتبی جباری در ترکیب استقلال با توجه به سابقه حضور آن ها در سپاهان جزء دیگر جذابیت های این دیدار است.

تقابل های جذاب هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال


سپیدرود رشت- پرسپولیس

بدون شک هواداران ارتش سرخ گیلان در آخرین بازی نیم فصل،  روز سختی را برای برانکو و شاگردانش رقم می زنند. شایان مصلح دفاع چپ پرسپولیس در این بازی به مصاف تیم سابقش می رود و با توجه به محبوبیت او در جمع رشتی ها، می توانیم منتظر دیدار هیجان انگیزی باشیم.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها