يكشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷
تا زمان تکمیل بازنگری برجام، به آن پایبند خواهیم بود
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور دست‌کم تا زمان تکمیل شدن بازنگری توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، به آن پایبند خواهد بود.

به گزارش سایت خبری زنان قم،هیتر نورث، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، گفت این کشور دست کم تا زمان تکمیل شدن بازنگری آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، به برجام پایبند خواهد بود.

در نشست خبری وزارت امور خارجه آمریکا، خبرنگاری از هیثر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، درباره ایران پرسید و گفت: در روزهای آینده ضرب الاجل دیگری برای تائید این مسئله وجود دارد که آیا ایران از توافق‌نامه هسته ای پیروی می کند یا خیر؟ وضعیت تحقیقات دولت آمریکا درباره سیاست ایران چیست؟

هیثر نوئرت پاسخ داد: بررسی سیاست ایران همچنان در جریان است. می دانم که افراد توجه زیادی به این موضوع دارند. دولت گفته است که دست کم تا زمانی که بازنگری تکمیل شود ما به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند خواهیم بود. این مسئله تغییر نکرده است. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که ایران در قبال تعهدات خود به شدت پاسخگو باشد.

دولت ترامپ در نخستین ارزیابی سه ماهه خود از نحوه اجرای برجام اعلام کرد که در حال بازنگری این توافق است تا درصورت تناقض آن با منافع ملی آمریکا، درباره آن تصمیم‌گیری کند.

به گفته برخی منابع آگاه در کاخ سفید، چالش اصلی برسر تایید یا عدم تایید پایبندی ایران به برجام در پایان دوره سه ماهه سوم دولت ترامپ اتفاق می‌افتد؛ یعنی زمانی که شورای امنیت ملی آمریکا طبق زمان‌بندی اعلام شده، بازنگری برجام را به پایان می‌برد و کاخ سفید باید تصمیم نهایی خود را درباره این توافق اتخاذ کند.


ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود به رای دهندگان آمریکایی وعده داد بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید، توافق هسته ای ایران را لغو کند.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها