جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
بسیاری از وزرای دولت قابل تغییرند
نماینده مجلس گفت: رئیس جمهور در دوره دوم با شناخت نقاط قوت و ضعف دولت یازدهم افرادی را انتخاب کنند که در حوزه‌های مختلف افراد کارآمد، جوان، سرحال، توانمند و با تجربه باشند که از این منظر بسیاری وزرای دولت قابل تغییر خواهند بود.

به گزارش سایت خبری زنان قم،سیدمرتضی خاتمی با اشاره به شاخصه‌های کابینه دوازدهم اظهار داشت: به نظرم آقای رئیس جمهور در دوره دوم با شناخت نقاط قوت و ضعف دولت یازدهم افرادی را انتخاب کنند که در حوزه‌های مختلف افراد کارآمد، جوان، سرحال، توانمند و با تجربه باشند که از این منظر بسیاری وزرای دولت قابل تغییر خواهند بود.

وی با تاکید بر توجه به شایسته سالاری در انتخاب کابینه عنوان کرد: توصیه به دولت محترم در انتخاب کابینه این است که صرفنظر از گرایش سیاسی کارآمدی و شایستگی مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم ایجرود، ماهنشان و دهستانهای قلتوق و بوغدا کندی در مجلس بیان کرد: شایسته سالاری می‌تواند سبب همگرایی بین جریانات مختلف سیاسی شود و همچنین می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را با هزینه کمتر حل و فصل کند.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما جوانگرایی در کابینه دولت دوازدهم است، گفت: البته نظر خود رئیس جمهور هم شرط  است و نمایندگان مجلس معتقدند نباید کابینه دولت دوازدهم  ضعف‌های قبلی را داشته باشد.

خاتمی بیان کرد: افرادی که در گذشته توان خودشان را به کار گرفته اند و اکنون ابتکار جدیدی ندارند و سن و سال آنها هم اجازه نمی‌دهد بتوانند در عرصه‌های مختلف علمی و عملی با قوت ظاهر بشوند، نباید در کابینه حضور داشته باشند.

وی با اشاره به عملکرد تیم اقتصادی دولت یازدهم خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلاتی که داشته‌ایم عملکرد به صورت نسبی قابل قبول است و می‌توانیم درصورت چینش بهینه کابینه منبعد حرکت روبه رشد و سریع داشته باشیم به ویژه آنکه تیم اقتصادی دولت و وزرایی که در ارتباط با اشتغال و تولید هستند ویژگی کارآمدی و جوان بودن را داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس شورای اسلامی در مورد نظر نمایندگان در رابطه با مشورت رئیس جمهور با کمیسیون‌های تخصصی مجلس در انتخاب وزرا اظهار داشت: یقینا کمیسیونهای تخصصی و نمایندگان محترم چنین انتظاری دارند چرا که قرار است رای اعتماد بدهند.

وی با بیان اینکه نمایندگان نظراتی دارند که نیاز است در انتخاب کابینه و وزرا مدنظر قرار گیرد، عنوان کرد: این مشورتها و بررسی کمیسیون‌های تخصصی بایدهرچه زودتر و قبل از معرفی رسمی وزرای پیشنهادی به مجلس باشد تا در صورت نامناسب بودن برخی گزینه‌ها اینها با افراد مناسب جایگزین شوند.

 

 

 

 

منبع : تسنیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها