شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
فیش های نجومی در سینما
«فراموش شده ها» نخستین مستندی است که درباره پرونده حقوق های نا عادلانه ساخته شده است و برای نخستین بار در هفتمین جشنواره فیلم عمار به نمایش در آمد.

به گزارش سایت خبری زنان قم،چند ماه پیش مسئله فیش های نجومی و حقوق های ناعادلانه بر سر زبان ها افتاد و ذهن مردم و بعضی از مسئولان را درگیر خود کرد.


شاید کمتر کسی فکر می کرد که هنرمندان به سراغ این سوژه بروند و با قرار دادن پازل مردم و مسئولین در کنار هم مسئله فیش های نجومی را زیر ذره بین ببرند.

«فراموش شده ها» نخستین مستندی است که درباره پرونده حقوق های نا عادلانه ساخته شده است و برای نخستین بار در هفتمین جشنواره فیلم عمار به نمایش در آمد.

میکائیل دیانی کارگردان جوانی است که این مستند را کارگردانی کرده است. دیانی  گفت: زمانی مسئله فیش های نجومی مطرح شد که مردم در تحریم به سر می بردند و فکر می کردند مسئولانشان همدردشان هستند.

وی افزود: وقتی مردم دیدند عده ای از مسئولان از رانت های ویژه بر خوردارند قلبشان به درد آمد و ما تصمیم گرفتیم با نگاهی موشکافانه مستند فراموش شده ها را بسازیم.

دیانی گفت: این مستند 6 ماه پیش کلید خورد و هدف ما از ساختن آن این است که صدای مردم فراموش شده را به مسئول رانت خوار برسانیم تا دیگر شاهد اینگونه اتفاقات نباشیم.

محمدرضا کردلو تهیه کننده این اثر نیز در مصاحبه با ما گفت: این مستند 47 دقیقه ای با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده و تمام تلاش خود را کرده ایم که در آن حرف مردم را به مسئولان برسانیم.

مخاطبان این مستند هم نظرات مثبتی درباره آن داشتند و از بیشتر دیده شدن مسائل تأثیر گذار جامعه برپرده نقره ای رضایت داشتند.
مخاطبی گفت: با به تصویر کشیده شدن چنین مسائلی مردم مطمئن می شوند که افرادی پیگیر این گونه مسائل هستند تا دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم.

تماشاگر دیگری گفت: با مطرح شدن این مسائل در رسانه ها افرادی باید پاسخگو باشند و اگر مسائلی چون فیش های نجومی مطرح نشود جلویش گرفته نمی شود و ادامه دار خواهد بود.

فراموش شده ها قرار است در دانشگاه های مختلف به نمایش در آید.

 

 

 

 

منبع : افکارنیوز
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها