جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
معمای اسارت سردار آزمون در سرزمین تزار‌ها
سردار آزمون مجبور به ماندن در جمع تزار‌های روسیه شد هر چند رد پیشنهاد امپراطوری رم شاید تا سال‌ها کابوس مهاجم ایرانی باشد.

به گزارش سایت خبری زنان قم،سردار آزمون مهاجم جوان و با استعداد کشورمان قرارداد جدیدی با تیم رویبن کازان روسیه امضا کرد تا با وجود پیشنهاد های بسیار خوبی که از تیمهای بزرگ اروپایی به ویژه لاتزیو داشت باز هم در لیگ روسیه ماندنی شود. اتفاقی که بسیار عجیب به نظر می رسد که چرا سردار به جای پیشرفت در لیگ بزرگ سری آ و عقاب های پایتخت ایتالیا ، ماندن در لیگ روسیه و تیمی که مشکلات بسیار زیادی را برای وی ایجاد کرده بود ، برگردد.

سردار آزمون با حضور در تیم روبین کازان چهره شد و پس از دو فصل حضور در این تیم به روستوف رفت.انتقال او به روستوف بسیار بحث برانگیز بود ، مسئولان روبین کازان اعتقاد داشتند که او با این باشگاه قرارداد دارد و باید به این تیم برگردد اما آزمون با شکایت به فیفا معتقد بود قراردادی ندارد و حتی کار به دادگاه بین المللی ورزش (CAS)کشیده شد. باشگاه روبین کازان تمام تلاشش را کرد تا سردار را دو سال از فوتبال محروم کند اما موفق نشد. هواداران این تیم نیز  با آوردن بنری به ورزشگاه به مهاجم ایرانی لقب خائن دادند.

اما حالا آزمون پس از دو سال حضور در روستوف در حالی که لاتزیو به شدت خواهان جذب وی بود ، به باشگاهی برگشت که این همه مشکل برای او ایجاد کرده بود و به جای پیشرفت در بهترین سالهای جوانی ، به عقب و تیم روبین کازان برگشت. اتفاقی که معمای بزرگی را در ذهن فوتبالدوستان ایجاد کرد. اما جواب این معما را باید در سرمربی ترکمنستانی روبین کازان و ماجراهای چهار سال قبل این مربی با  سردار جستجو کرد.

معمای اسارت سردار آزمون در سرزمین تزار ها //// ویرایش

قربان برديف  سرمربي ترکمنستاني سردار آزمون را از ميان استعدادهاي ايراني کشف کرد و باخود به روبين کازان برد اما یک سال بعد خودش با مسئولان روبین کازان به مشکل خورد و پس از 12 سال هدایت این تیم جدا شد و  یک سال بعداز جدایی اش، هدایت روستوف را بر عهده گرفت. جدايي اين مربي از روبين کازان شرايط را براي مهاجم جوان ايراني که هنوز سنش به 20 هم نرسيده بود سخت کرد، اما سخت کوشي آزمون اجازه نداد که او در فوتبال اروپا ناپديد شود و با تحميل کردن خودش به مربيان روبين کازان توانست به ترکيب اين تيم راه پيدا کند. آزمون تقريباً به يکي از بازيکنان جوان و خوب روبين کازان تبديل شده بود که قربان برديف سرمربی روستوف شد تا دوباره او را به تيم خودش ببرد.

برديف که دو فصل پيش روستوف را از سقوط به ليگ پايين تر نجات داد، فصل گذشته توانست با درخشش مهاجم ايرانی خود تا پاي قهرمانی برود. روستوف قهرمان نشد، اما نايب قهرماني اين تيم را به مرحله پلی آف ليگ قهرمانان اروپا رساند. روستوفی ها پس از اين موفقيت روزهای خوبي را براي خودشان متصور بودند، اما در باشگاه اينطور نبود. مسئولان اين باشگاه روسيه ای با مشکلات مالی مواجه شدند تا بحث جدايی برديف به ميان بيايد.در نهایت بردیف این فصل روستوف را ترک کرد و به روبین کازان برگشت . سردار نیز در کمال تعجب دوباره به روبین کازان که این همه مشکل برای او ایجاد کرده بود و خائن خطابش کردند برگشت.

معمای اسارت سردار آزمون در سرزمین تزار ها //// ویرایش

این تصمیم سردار باعث عجب اهالی فوتبال و به وجود آمدن شایعات زیادی پیرامون وی شد. شایعات که به بردیف که نسبت دوری هم با خلیل آزمون پدر سردار دارد مربوط و گفته می شود چهار سال قبل زمانی که بردیف سردار را به روبین کازان برد ، تعهدی از پدرش گرفته که این بازیکن تا 10 سال باید با بردیف کار کند.تعهدی که باعث شده سردار پیشنهاد لاتزیو را رد کند و بهترین شانس را برای پیشرفت و تبدیل شدن به بازیکنی بزرگ را از دست بدهد.

به نظر می رسد پیشرفت آزمون به پیشرفت بردیف گره خورده است و اگر این سرمربی 64 ساله هدایت تیم بزرگتری را بر عهده بگیرد، سردار نیز به تیم بزرگتر می رود. البته سردار که  امید اول گلزنی ایران در جام جهانی  2018 محسوب می شود این شایعات را رد کرده است و شاید دلیل دیگری برای ماندن در روسیه دارد که هواداران از آن بی خبرند و برای خودش قانع کننده باشد.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها