چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
هیچ بیماری برای تشخیص و درمان سرطان به خارج کشور اعزام نمی‌شود
رئیس سومین سمینار تومورهای سر و گردن با تاکید بر اینکه امکانات تشخیصی و درمانی سرطان در کشور بسیار مناسب است، بیان کرد: به همین اساس دیگر نیازی به اعزام بیمار به خارج کشور نداریم.

به گزارش سایت خبری زنان قم،مهدی خواجوی، رئیس سومین سمینار تومورهای سر و گردن با بیان اینکه مهمترین گام در درمان سرطان تشخیص صحیح است، عنوان کرد: زمانیکه نوع (خوش خیم یا بدخیم) و محل دقیق تومور مشخص شد درمان امکانپذیر خواهد بود.


وی افزود: روش های تشخیصی و درمان سرطان در بیماران مختلف، متفاوت است اما به طور کلی درمان شامل رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی می‌شود.


این متخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه تجهیزات و تکنیک‌های تشخیصی و درمان تومورهای سر و گردن در کشور از پیشرفتهای خوبی برخوردار است، گفت: با توجه به پیشرفتهای گسترده‌ای که در این زمینه در کشور حاصل شده است دیگر نیازی به عازم بیمار برای درمان به خارج از کشور نیستیم.


این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: درمان سرطان شامل روش های جراحی و غیرجراحی است که شیمی درمانی و رادیوتراپی جزو روشهای غیرجراحی است که در این زمینه تجهیزات مدرنی وارد کشور شده است.


خواجوی یادآور شد: در رادیوتراپی اشعه به محل تومور تابانده می‌شود به همین دلیل باید از دستگاههای استفاده شود که اشعه آن متمرکز باشد تا سایر اعضای بدن از عوارض آن در امان باشند.


این متخصص گوش، حلق و بینی در ادامه با توجه به توزیع امکانات تشخیصی و درمان تومورهای سر و گردن در کشور، گفت: در تمام استان ها دسترسی به پزشک و مراکز درمانی به خوبی وجود دارد اما در برخی مناطق باید دستگاههای تشخیصی و درمانی را بروز رسانی کرد.


سومین سمینار تومورهای سر گردن19تا 20 مرداد در سالن همایش های بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها