چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
تمجید گوترش از پایبندی ایران در اجرای تعهداتش به برجام
دبیرکل سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای به مناسب دومین سالگرد برجام، پایبندی ایران در اجرای تعهداتش براساس این توافق را ستود.

به گزارش سایت خبری زنان قم،آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت دومین سالگرد انعقاد توافقنامه برجام، اقدامات ایران در اجرای تعهدات مرتبط با این توافق هسته‌ای را ستود.

گوترش با انتشار بیانیه‌ای گفت: برجام یک دستاورد بزرگ در حوزه عدم اشاعه هسته‌ای است. این توافق به ما امید داد که پیچیده‌ترین موضوعات در این حوزه را می‌توان از طریق گفتگو، تفاهم و همکاری مورد رسیدگی قرار داد.

وی از اظهار پایبندی دوباره ذی‌نفعانِ برجام در 25 آوریل، مبنی بر اجرای کامل و اثربخش این برنامه، استقبال کرد و از آن‌ها خواست تا به کار مشترک براساس حسن نیت و اقدام متقابل ادامه دهند.

دبیرکل سازمان ملل گفت:‌ تعهد پایدار آن‌ها برای امکان‌پذیری (دوام‌پذیری) و موفقیت این توافق امری اساسی است. وی همچنین از دولت‌های عضو خواست از پیشبرد بیشتر این توافق تاریخی حمایت کرده و وعده داد که خود نیز چنین کاری خواهد کرد.

گوترش تأکید کرد که به نفع جامعه بین‌الملل است که این دستاورد ناشی از دیپلماسی چندجانبه با وجود تغییرات و چالش‌های (موجود بر سر راه) اجرای آن دوام یابد و موجب استحکام تعهد جمعی ما به دیپلماسی و دیالوگ شود.

 

 

 

 

منبع : تسنیم
برچسب ها : ایران , برجام , گوترش
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها