يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران دور از انصاف است/ سردرگمی گندمکاران همزمان با آغاز کشت دوم
رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت: برخی کشاورزان با شروع کشت دوم و عدم دریافت مطالبات خود در تنگنا مالی شدیدی قرار دارند که این امر دور از انصاف است.

به گزارش سایت خبری زنان قم،علیقلی ایمانی رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران با اشاره به آخرین وضعیت مطالبات گندمکاران اظهار داشت: از آغاز  خرید تضمینی گندم،پرداخت مطالبات در استان های گرمسیری به کندی صورت گرفته است.

به گفته وی تمامی گندمکارانی که تا 15 خرداد ماه محصول خود را تحویل دادند به طور کامل بهای محصول خود را دریافت کردند.

ایمانی با اشاره به پرداخت 60 درصدی مطالبات گندمکاران افزود: براین اساس کشاورزانی که از 15 خرداد تا 15 تیرماه اقدام به تحویل محصول خود نمودند تنها 50 درصد بها را دریافت کردند.

رئیس بنیاد توامند سازی گندمکاران ادامه داد: باتوجه به آنکه کشاورزان برای آغاز کشت و تامین بذر، کود و برداشت با کمباین اقدام به دریافت تسهیلات از بانک ها نمودند از این رو درصورت تاخیر در پرداخت سررسید اقساط ، باید جریمه 6 درصدی را بپردازند که این حق کشاورز نیست.

وی با انتقاد از وعده بازرگانی دولتی مبنی بر واریز پول گندمکاران 48 ساعت پس از تحویل گفت: این امر نه تنها محقق نشد بلکه برخی کشاورزان با شروع کشت دوم و عدم دریافت مطالبات خود در تنگنای مالی شدیدی قرار دارند که این امر دور از انصاف است.

به گفته ایمانی از مسئولین تقاضا داریم که تمهیداتی برای پرداخت مطالبات کشاورزان بیندیشند تا حداکثر یک هفته پس از تحویل محصول، بهای آن را به حسابشان واریز نمایند.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها