چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
سازمان نظام پزشکی قدرت اجرایی و صنفی خود را از دست داده است
رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران با گلایه از این که سازمان نظام پزشکی به عنوان بزرگترین NGO کشور نقشی در سیاستگذاری و اجرای قوانین سلامت ندارد، گفت: این سازمان قدرت اجرایی و صنفی خود را از دست داده است.

به گزارش سایت خبری زنان قم،علی امیر سوادکوهی رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران با اشاره به اینکه سازمان نظام پزشکی در باز پس گیری مطالبات جامعه پزشکی دخالتی ندارد، اظهار کرد: این سازمان وابسته و اجرا کننده است و قدرت اجرایی و صنفی خود را از دست داده است.

وی افزود: هجمه‌هایی که طی سال‌های اخیر علیه جامعه پزشکی صورت گرفت ناشی از نبود قدرت اجرایی و عدم استقلال صنفی این سازمان بود و در انتخابات پیش رو باید در انتخاب افراد شایسته و اصلح دقت کرد و به عناوین و لقب افراد توجه نداشت.

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران ادامه داد: کارنامه، سابقه کاری و اجرایی افراد و توانمندی‌های آنان باید مورد بررسی شود و موفقیت‌های آنان سرلوحه انتخاب قرار گیرد تا در دور کاری جدید سازمان نظام پزشکی شاهد شروعی دوباره برای احیای مطالبات از دست رفته جامعه پزشکی باشیم.

وی تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی به مانند مریضی است که در حال مرگ است، اما امید به بازگشت او وجود دارد و جامعه پزشکی باید به این میزان از آگاهی برسد که افراد منتخب بر اساس آنچه در توان علمی و فکری آنها وجود دارد باید به وظایف خود عمل کرده ونماینده جامعه پزشکی در این سازمان باشند.

سوادکوهی یادآور شد: شور انتخاباتی در ملت ایران بالا رفته و جامعه پزشکی خود را از مردم می‌داند بنابر این لازم است با مشارکت حداکثری در  انتخابات سازمان نظام پزشکی اقتدار این سازمان را به همه نشان دهیم.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها