يكشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷
ضرورت به کارگیری همه طیف‌ها در انتخاب اعضای کابینه
دبیرکل جبهه ایستادگی گفت: در تعیین کابینه از همه طیف‌های سیاسی استفاده شود، چراکه این مساله ضامن وحدت کشور است.

به گزارش سایت خبری زنان قم،یدالله حبیبی دبیر کل جبهه ایستادگی درباره نارضایتی اصلاح‌طلبان درباره چینش کابینه دوازدهم، اظهارداشت: حق قانونی رئیس جمهور منتخب است که بتواند آزادانه کابینه ای همراه و شایسته را برای امور کشور برگزیده و به آنچه که به مردم وعده داده عمل کند.

وی افزود: اگر حزب و یا جناحی بخواهد با تحمیل شخص مورد نظر در روند انتخاب کابینه توسط رئیس جمهور محدودیت ایجاد کند در انجام وظایف خطیر شخص دوم کشور اختلال ایجاد می‌شود و این نکته ای‌ است که  احزاب سیاسی باید به آن توجه کنند.

حبیبی با اشاره به این مساله که جامعه ایران تحت تاثیر گرایش‌های حزبی نیست و نمی‌توان کشور را با این رویکرد اداره کرد، تصریح کرد: انتخابات اخیر نشان داد که تفکرات متفاوتی در جامعه وجود دارد و رئیس جمهور باید افرادی را در کابینه قرار دهد که بتوانند تمامی آحاد جامعه را با هر رویکرد و گرایش سیاسی هدایت کرده و در عین حال با توانمندی‌های خود بتوانند ضمن همسویی با مصالح نظام جمهوری اسلامی چر‌خ‌های توسعه کشور را بچرخانند.

دبیر کل جبهه ایستادگی بیان داشت: بهتر است در انتخاب کابینه از همه طیف های سیاسی استفاده شود، چرا که این مساله ضامن وحدت کشور و نظام خواهد بود.

حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: اگر ایران یک کشور جریان‌گرا بود، قدرت در دست یک حزب قدرتمند قرار می‌گرفت، سایر تشکل‌ها آن را حمایت می‌کردند و حزبی گرایی امری مثبت تلقی می‌شد اما کشور ما فاقد چنین مکانیزمی است و در چنین شرایطی بهتر است که از سلایق و گروههای متفاوت سیاسی استفاده شود به نحوی که دولت بتواند پاسخگوی افکار عمومی باشد.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها