يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
زنان قم:با تصویب افزایش وام ازدواج از 3میلیون به 10میلیون در مجلس شورای اسلامی، انگیزه جوانان برای ازدواج بالا می رود و این لایحه مجلس همانند نوری در جامعه مجردها می باشد.
دو نشانه افزایش تقاضا در بازار ملک
دو علامت از حرکت چراغ خاموش معاملات در مناطق پرتقاضای بازار ملک خبر می‌دهد. تحقیقات میدانی در بازار مسکن تهران حاکی است حضور متقاضیان موثر در بازار تابستانی سبب شده، از یکسو «مدت انتظار برای فروش آپارتمان‌های دارای شرایط مناسب» کاهش یابد و از سوی دیگر، شکل بازاریابی واسطه‌ها تغییر کند و به «تحریک مستقیم عرضه از طریق مراجعه به مالکان» تبدیل شود.
بادمجان ایرانی در کدام کشورها پخته می شود؟
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در یک ماهه نخست سال 96 قریب به 18 هزار و 165 تن بادمجان، از کشور صادر شده است.
آماده‌باش بانک‌ها برای پرداخت وام‌ ازدواج/پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه‌ 1 مرداد 96 را در اینجا مشاهده کنید.
پراید و تیبا به زودی گران می‌شود
براساس اظهار نظر معاون فروش سایپا این شرکت به محض دریافت مجوز شورای رقابت، افزایش قیمت ها را بر روی محصولات پراید، تیبا و تندر ۹۰ اعمال خواهد کرد.
واکنش جهانگیری به شایعه ورشکستگی چند بانک
پس از آنکه برخی از موسسات در کشور دچار آسیب شدند موجی علیه برخی از بانک‌ها نیز شکل گرفت. به گونه‌ای که شایعه ورشکستگی چند بانک در فضای مجازی و غیرمجازی پیچید. اما ورشکستگی بانک‌ها حرفی نیست که عامه مردم بخواهند راجع به آن تحلیلی داشته باشند.
نقش تعیین کننده صنعت بسته بندی در تسهیل صادرات/وقتی طراحی‌های حرفه‌ای روند جذب مشتری را تقویت می‌کند
به اعتقاد بسیاری از فعالان حوزه صنعتی،تولیدی و اقتصادی،بسته بندی کالاها ،نقش حائز اهمیتی در تسهیلِ صادرات آن و افزایش هر چه بیشتر جذب مشتری در بازارهای جهانی ایفاء می‌کند.
مهم‌ترین دلایل افزایش اجاره بها در تابستان /ظرفیت افزایش قیمت اجاره در شهر‌های کوچک وجود ندارد
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری کاهش سود بانکی، تورم و همچنین نبود توازن بین عرضه و تقاضا را از مهم‌ترین دلایل افزایش اجاره بها در تابستان عنوان کرد.
اعتماد مردم به برند ایرانی نسخه وارداتی‌ها را پیچید/ تولید لوازم التحریر با کیفیت نیازمند حمایت است
تولیدکنندگان لوازم التحریر ایرانی از نیاز خود به حمایت دولتی سخن می گیند و اینکه خرید کالای باکیفیت موجب شد تا واردات کاهش یابد.
صرفه جویی در مصرف سوخت با اجرای طرح پیمایش
مدیر سامانه هوشمند توزیع سوخت گفت: اجرای طرح پیمایش و توزیع سوخت گازوئیل بر اساس اسناد حمل می تواند موجب کاهش مصرف سوخت شود.
تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران دور از انصاف است/ سردرگمی گندمکاران همزمان با آغاز کشت دوم
رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت: برخی کشاورزان با شروع کشت دوم و عدم دریافت مطالبات خود در تنگنا مالی شدیدی قرار دارند که این امر دور از انصاف است.
نرخ سود بانکی مولفه تاثیرگذار در اجاره بهای مسکن
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نرخ بالای سود بانکی از عوامل رشد اجاره بهاست گفت:در صورتی که نرخ بهره بانکی کاهش یابد در بازار اجاره مسکن نیز تغییراتی به وجود می آید.
اجرای طرح توزیع سوخت بر اساس پیمایش در آینده نزدیک
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: بدلیل برخی سوء استفاده ها و قاچاق گازوئیل از طریق سوخت گیری با کارت، بزودی طرح جامع توزیع سوخت بر اساس پیمایش انجام خواهد شد.
قاچاق کالا به تجهیزات پزشکی نیز رسیده است /وقتی اقتصاد و سلامت توأمان با هم تهدید می‌شوند
قاچاقِ هر محصول و کالایی،مخرب و نامطلوب است و قاچاق تجهیزات پزشکی به مراتب مخاطره آمیزتر از دیگر حوزه‌ها است،عارضه ای که می تواند اقتصاد و سلامت جامعه را توأمان با یکدیگر با هزینه‌ها و خساراتی جدی مواجه سازد.
ایجاد بانک اطلاعاتی مسکن پیش نیاز اخذ مالیات از خانه های خالی
یک کارشناس مالیات گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی، قانونی است که مصوب شده اما به منظور اجرای آن باید وزارت راه و شهرسازی، سامانه‌ ای برای شناسایی این واحدها طراحی کند.
آخرین مطالب