شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
زنان قم:با تصویب افزایش وام ازدواج از 3میلیون به 10میلیون در مجلس شورای اسلامی، انگیزه جوانان برای ازدواج بالا می رود و این لایحه مجلس همانند نوری در جامعه مجردها می باشد.
آمریکا مواضعش را در قبال ایران تغییر دهد
زنگنه گفت: من فکر می‌کنم که سیاست دولت آمریکا مخالف (منافع) شرکت‌های تولید نفت آمریکا است.
قیمت نفت افزایش یافت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 55 سنت، معادل یک درصد افزایش به 54 دلار و 51 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 51 سنت، معادل یک درصد افزایش داشت و به 51 دلار و 87 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی نسبت به پایین ترین رقم های ماه می بیش از 16 درصد افزایش یافته است.
تک نرخی شدن ارز چه زمانی محقق خواهد شد؟/فرصت‌ها و تهدیدهای ارز تک نرخی
یکی از اصلی ترین مطالبات بخش خصوصی از دولت به حصول ارز تک نرخی معطوف می شود،امری که به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی تحقق یکباره آن پیامدهای منفیِ خاص خود را به همراه دارد.
دامداران چشم به راه وعده کارخانه‌های لبنی هستند
طی سال‌های گذشته بی مهری فراوانی به دامداران شده هم اکنون انتظار می‌رود که با پرداخت یارانه صادراتی قیمت خرید شیر خام از دامداران افزایش یابد.
مسکن اجتماعی چشم براه اعطای تسهیلات دولتی
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: در صورتی که تسهیلات مسکن از محل یارانه ها پرداخت شود، اجرای طرح مسکن اجتماعی نیز آغاز می شود.
تولید نفت ایران در صورت تمدید توافق اوپک تغییری نمی‌کند
وزیر نفت گفت: در صورت تمدید توافق اوپک، تولید نفت ایران در همان سطح حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز باقی می‌ماند.
ظرفیت‌های مغفول مانده فضای مجازی در نظام عرضه و تقاضا/ خواب محصولات در انبار را کم کنید
یکی از ثمرات توسعه فضای مجازی در عصر حاضر به تسهیل و تسریع روند عرضه و تقاضا و ارائه محصولات و اقلام تولیدی به جامعه مصرف کننده معطوف می شود،با همه این اوصاف،در برخی از اصناف و اقشار، مقاومت هایی در برابر استفاده از فضای مجازی وجود دارد که قطعاً با تجدید نظر ذهنی و اتکای مضاعف به استفاده از این فناوری ها،گشایش هر چه بیشتری در این فرآیند حاصل خواهد شد.
برنامه های تنظیم بازار ماه رمضان/برخورد با واحدهای صنفی غیرمجاز و متخلف
با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان مسئولان دولتی و اتحادیه های مرتبط، آمادگی خود را برای تنظیم بازار و نظارت بر نحوه عرضه کالاهای مورد نیاز اعلام کردند.
هشدار بخش خصوصی به کاهش بهره وری اقتصادی کشور/روزنامه های اقتصادی
روزنامه های اقتصادی امروز سه‌شنبه 2 خرداد 96 را در اینجا مشاهده کنید.
خودکفایی گندم ۱ ساله می‌شود؟
سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد پیش بینی کرد تولید گندم ایران در سال زراعی جاری با افت بیش از ۱۱ درصدی به ۱۲ میلیون تن برسد.
همه طرف های توافق کاهش تولید نفت با تمدید ۹ ماهه موافقند
وزیر انرژی عربستان گفت، همه تولید کنندگان مشارکت کننده در توافق کاهش تولید نفت با تمدید ۹ ماهه توافق موافقند.
محل افزایش یارانه مشخص نیست/ دولت توضیح دهد
بررسی ها نشان می‌دهد، افزایش سه برابری یارانه‌ اقشار محروم از سوی دولت، از محل هدفمندی یارانه ها صورت گرفته است. این در حالی است که پیش از این دولت بارها تاکید کرده بود منابع هدفمندی کفاف پرداخت نقدی یارانه‌ها را هم نمی‌دهد.
ابلاغ تکالیف و پروژه های اولویت‌دار ۱۰ دستگاه اجرایی برای سال ۹۶
معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تکالیف و پروژه های اولویت دار ۱۰ دستگاه اجرایی برای اجرا در سال ۹۶ را ابلاغ کرد.
بازار مسکن در انتظار رونق
روزنامه های اقتصادی دوشنبه ۱ خرداد را اینجا بخوانید.
آخرین مطالب