دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶
زنان قم:با تصویب افزایش وام ازدواج از 3میلیون به 10میلیون در مجلس شورای اسلامی، انگیزه جوانان برای ازدواج بالا می رود و این لایحه مجلس همانند نوری در جامعه مجردها می باشد.
اجرای طرح آبخیزداری امری مهم در حفظ منابع خاکی/ وضعیت خاک به مراتب بحرانی تر از منابع آبی است
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان تهران گفت: برای جلوگیری از فرسایش خاک و عبور از بحران کم آبی اجرای طرح آبخیز داری از جمله اولویت های مهم در جهت حفظ منابع آبی و خاکی است.
درخت بی بار شرکت‌های دانش بنیان/پروژه های علمی مورد بررسی خروجی مناسب ندارد
دبیرکل خانه اقتصاد ایران گفت: بخشی ازسرمایه ملی که به کارهای پژوهشی اختصاص یافته، به هدر می‌رود و انجام پروژه‌های علمی خروجی مالی ندارد.
رسیدن به افق تولید ۵۵ میلیون تن فولاد دور از دسترس نیست/ ایران رکورددار تولید آهن اسفنجی در جهان است
معاون وزیر صنعت گفت: تولید فولاد افزایش پیدا کرده و مهمترین هدف ما در آینده به صفر رساندن خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی در حوزه صنایع معدنی است.
عدم تناسب میان جذب دانشگاه با نیاز بازار و فقدان مهارت،عامل اصلی بیکاری جوانان تحصیلکرده
کارشناس اقتصادی گفت:بیکاری جوانان تحصیلکرده،معطوف به عوامل و دلایل متعددی می شود،اما مهمترین مولفه های اساسی در ظهور و بروز این پدیده را باید در عدم تناسب کافی میان جذب دانشجو با نیاز بازار و جامعه و فقدان مهارت کافی در جامعه تحصیلکرده جستجو کرد.
اعلام ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی/افزایش تردد جاده ای
اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌های کشور جزییات ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی امروز ششم فروردین را منتشر کرد.
اراده‌ای در بحث تأمین مواد غذایی در کشور دیده نشده است/مهاجرت روستاییان امری متضاد با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال کاهش تعرفه واردات مواد غذایی و تغییر کاربری زمین‌های زراعی، جمعیت روستایی روز به روز روند کاهنده خود را در پیش گرفت و وضعیت نابسامانی در اقتصاد کشور را رقم زده است.
واردات بیش از 13 هزار تن گاو پاکستانی به کشور
بر اساس آمار گمرک در 11 ماه منتهی به بهمن ماه سال جاری قریب به 13 هزار و 175 تن گاو گوشتی مولد نژاد خالص وارد کشور شده است.
دولت برای اجرای کارت انرژی همت نکرد/ با کارت انرژی پرمصرف ها را کنترل می کنیم
یک کارشناس انرژی گفت: از دو سال پیش بحث کارت انرژی را مطرح کردیم اما دولت در عملیاتی شدن این موضوع مهم همت نکرده است.
سوئد خریدار جدید جو ایران
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در 11 ماه منتهی به بهمن ماه امسال بیش از 4 تن جو از کشور صادر شده است.
صادرات فله عسل کام خارجی ها را شیرین می کند/ هندوانه صادراتی کیلویی چند تمام می شود؟
با توجه به صادرات فله عسل ایرانی لازم است که برند سازی محصول صورت گیرد تا برخی کشورها عسل با کیفیت و مرغوب ایرانی را به نام خود در بازارهای دنیا عرضه نکنند.
اطمینان بخشی از آینده اقتصادی ایران،اصلی ترین مولفه در بهبود سرمایه گذاری
محقق و پژوهشگر اقتصادی گفت:یکی از مولفه های اسای در رشد و ارتقای سطح سرمایه گذاری ها،به اطمینان بخشی از آینده اقتصادی و انسجام و چشم اندازِ روشنِ آن معطوف می شود.
ورود سرمایه گذاران خارجی رنگ و بوی بورس را دگرگون کرد
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شاید ورود سرمایه گذاران خارجی را به صورت جدی با ورود صالح آبادی به سازمان بورس متصل کرد که شکل و شمایل تازه سازمان بورس دراین سال‌ها ادامه داشت.
شفافیت اقتصاد امری مهم در مبارزه با مفاسد
عضو کمیسون برنامه و بودجه گفت:: توجه به به کارگیری برخی راهکار‌ها اعم از شفافیت اقتصاد و کوچک شدن دولت امری مهم در مبارزه با مفاسد اقتصادی به شمار می‌رود.
مهجوریت مهارت افزایی جوانان در سال اقدام و عمل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در دانشگاه‌ها جوانان فقط به صورت تئوری با فناوری‌های روز آشنا شده اند که این امر در تضاد با بند پنجم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر ارتقاء آموزش‌ها و مهارت‌ها بوده است.
آخرین مطالب