شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
زنان قم:با تصویب افزایش وام ازدواج از 3میلیون به 10میلیون در مجلس شورای اسلامی، انگیزه جوانان برای ازدواج بالا می رود و این لایحه مجلس همانند نوری در جامعه مجردها می باشد.
قیمت میوه وگوشت در «وضعیت قرمز»
رئیس اتحادیه میوه و تره بار وعده می‌دهد: قیمت بسیاری از محصولات که به دلیل بارندگی افزایش یافته بود، به وضعیت قبلی بازگشته است و قیمت برخی نیز تا چند روز آینده کاهش خواهد یافت.
روحانی در سال ۹۲: تکلیف سهام عدالت را دو ماهه مشخص می‌کنم
در ۴سال گذشته تدوین لایحه آزادسازی سهام‌عدالت در دستور کار دولت بوده، این لایحه در اسفندماه پارسال به تصویب هیأت وزیران رسید اما به مجلس ارائه نشد.
سرقت خودروی حمل پول بانک پاسارگاد در بزرگراه حقانی
خودروی حامل پول بانک پاسارگاد صبح امروز در بزرگراه حقانی به سرقت رفت.
نقش اجرای کشاورزی هوشمند در کاهش ضایعات کشاورزی
براساس قانون اصل 44، کشاورزی باید از دولتی بودن خارج شده و به بخش خصوصی واگذار شود چرا که بزرگی دولت مشکلاتی برای بخش در برداشته که با کشاورزی هوشمند مغایراتی دارد و با اصلاح ساختار می توان از ضایعات محصولات کشاورزی که سالانه غذای 37 میلیون نفر به هدر می رود، جلوگیری کرد.
روزنامه های اقتصادی
تصاویر صفحه اول روزنامه های اقتصادی5 اسفند را در زیر مشاهده می کنید.
جزئیات طرح مسکن اجتماعی برای کم درآمدها
طرح مسکن اجتماعی، درابتدای روی کارآمدن دولت، مطرح شده بود و حالا به تصویب نهایی رسیده است. جزئیات آن نیز روز گذشته ابلاغ شد و بنیاد مسکن مسئول اجرایی این طرح شناخته شد.
پرونده حقوق‌های نجومی در دادسرای تهران در حال رسیدگی است
دادستان کل کشور با بیان اینکه پرونده حقوق‌های نجومی در دادسرای تهران در حال رسیدگی است از بازگردادنده شدن بخش عمده‌ای از دریافتی‌ها به بیت‌المال خبر داد.
دولت چقدر از مالیات نفت درآمد داشته است؟
دولت در 9 ماهه نخست سالجاری از محل مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی برخلاف پیش بینی‌ها بیش از 4 هزار میلیارد تومان درآمد از آن خود کرد.
آخرین خبرها از شهرک‌ صنعتی پوشاک
مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی استان تهران آخرین وضعیت احداث شهرک صنعتی پوشاک را تشریح و در مورد ایجاد شهرک صنعتی طلا نیز اعلام کرد که این شهرک باید در محدوده شهری باید ایجاد شود.
انتقال آب از سرشاخه‌های کارون برای مصرف شرب در صورت تأیید سازمان محیط زیست
وزیر نیرو گفت: در گذشته تصمیم گرفته شده که ۵۸۰ میلیون مترمکعب آب از سرشاخه های کارون برای مصرف آب شرب اختصاص یابد که این طرح هم‌اکنون در مرحله مطالعاتی بوده و اگر سازمان محیط زیست تائید کرد، مجوز اجرا و انتقال این حجم آب داده خواهد شد.
پرداخت سود سهام‌عدالت یک تا 2 میلیونی قبل از انتخابات
بر اساس تصمیم جدید دولت، قبل از انتخابات ریاست جمهوری به حدود 50 میلیون نفر دارنده سهام عدالت، بین یک میلیون تا 2 میلیون تومان سود پرداخت خواهد شد.
پرداخت 122 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به بیش از 11 هزار نفر
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: در سال جاری 10 هزار و 826 نفر برای دریافت تسهیلات ازدواج معرفی شده‌اند اما آمار تسهیلات پرداختی بیش از 11 هزار مورد با اعتباری بالغ بر 122 میلیارد و 160 میلیون تومان است.
دارندگان سهام عدالت سود می‌گیرند
با تصویب شورای عالی اجرای اصل ۴۴ سازمان خصوصی‌سازی مکلف شد تا زمان آزادسازی سهام عدالت، سود این سهام را از شرکتهای سرمایه‌پذیر وصول و متناسب با میزان سهام قابل تخصیص به هر فرد نسبت به پرداخت سود به مشمولین اقدام کند.
گاز به زاهدان رسید
پس از سالها تأخیر در پروژه های گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان، امروز معاون وزیر نفت از بهره برداری از خط لوله گازرسانی ایرانشهر به زاهدان با حضور رئیس جمهوری در آینده نزدیک خبر داد.
آخرین مطالب